Evlere farklı farklı uygulamalar dahil edilerek; gerek iç gerekse de dış kuvvetlerin etkisinin daha da az olması sağlanmaktadır. Bu aşamada da kabul görecek olan çalışmaların sayesinde de ev sahiplerinin daha yeterli sonuçlara sahip olarak; bu bağlamda ön planda kendini gösterecek olan durumlara karşı önemli işlemlere yer vermesi de ortaya çıkacaktır. Bu bağlamda da ön planda yer alacak olan işlemlerden bir tanesi da yalıtım olarak gerçekleştirilecek ve ses ve ısı olarak da iki farklı biçimde yer almaya başlayacaktır. Bu aşamada da evlerin daha korunaklı bir görüntüye yer vermesi de sağlanacak ve daha etkili sonuçları da ev sahiplerine sağlayacak durumda yer alacak bir pozisyonda kendini gösterecektir.

 

Ev sahiplerinin gerçekleştireceği ilk yalıtımlardan bir tanesi ısı kaybını önlemeye yönelik bir adım olarak kabul görecek ve bu bağlamda da olumlu sonuçların ortaya çıkması da gündeme gelecektir. Bu kulvarda da gerekli sonuçları ortaya koymak adına da gerekli sonuçları sağlamak isteyen kişiler; evlerin dış cephelerine uygulayacakları bazı işlemlerin akabinde de gerekli sonuçlara yer verecek ve istenilenleri elde etmeye de devam edeceklerdir. Bu aşamada da daha ekonomik bir ee sahip olmaları konusunda da ısı yalıtımı işleminin sonuçlarını görebilecek ve bu alanda da mali sonuçların daha düşük bir seviyede de yer almaya başlayacağının farkında olacaklardır.

Ev sahiplerinin kullanacağı diğer bir yalıtım şekli ise ses üzerinedir. Bu tür bir yalıtım şekli evin içerisinde ya da dışarısında yer alan gürültülerden etkilenmemek adına gerçekleştirilmektedir. Bu tür bir işlemin hayata geçirilmesi sonrasında da istenilen türde bir sonuca ulaşması konusunda da gerekli durumların ortaya çıkması halinde de gündemde kendini gösterebilmesi aşamasında da kabul görebileceği sonuçların ortaya çıkmasına dayalı işlemlere yer verilecektir. Bu aşamada da ses yalıtımı sonuçlarının akabinde de yer alması durumunda da ortaya çıkacak olan olumlu sonuçlardan yararlanılması durumunun kendini göstermesine bağlı olarak kendini gösterecektir. Bu sayede de dış kuvvetlerden minimum düzeyde etkilenmeleri de mümkün olacak olan ev sahiplerinin ses yalıtımının faydalarından yararlandığı da görülebilecektir.