Ev sahipleri evlerinin daha güzel görünmesi adına sadece içeride yapılacak olan dekorasyon çalışmalarının yanı sıra dış cepheyi de kapsayacak faaliyetlerin içerisinde yer almaktadır. Bu aşamada da gerekli sonuçları sağlayabilecek şekilde de gerekli sonuçların önemli bir işlem sonrasında da ön planda yer alması kapsamında da bazı faaliyetler gündeme gelecek ve tadilat işlemleri arasında da varlık göstererek; bu alanda geçerli hizmetleri ortaya koyacak biçimde de gündeme gelecektir. Bu aşamada da evlerin renklendirilmesi ve dış kuvvetlerden korunması gibi işlemler de kendini göstererek; daha sağlam bir yapıda yer almasına dayalı bir çalışma ile evlerin daha korunaklı bir mesken olarak kendini göstermesi de sağlanacaktır.

Evlerin dış cephelerine yapılacak olan işlemler arasında yer alan mantolama işlemi; özellikle kış ayları içerisinde devreye girerek; etkili sonuçların ev sahibi ile karşı karşıya kalmasına neden olacak bir girişim olarak kendini gösterecektir. Bu bağlamda da önemli sonuçların kendini göstermesine dayalı olarak da ısınma kaygısı gütmeden evlerinde yaşamaları da sağlanacaktır. Böylelikle hem daha iyi bir kış mevsimi geçirme seçeneğine sahip olacak olan ev sahipleri; aynı zamanda da ekonomik anlamda da daha az masrafa tabi olacaktır. Bu aşamada da dış cephe mantolama işleminin sağladığı işlemlerden yararlanabilecek ve beklentilerinin de bu tür işlem sonrasında gerçekleştiğini de görebileceklerdir.

Evlerin dış cephelerine yapılacak olan diğer bir çalışma ise yalıtım işlemleri olarak değerlendirilmektedir. Bu tür işlemler ısı ve ses olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu tür bir çalışma dahilinde de ortaya çıkacak olan olumlu sonuçların kendini göstermesine dayalı olarak da insanların yeterli seviyede hizmet almasına dayalı olarak bazı sonuçlar kendini gösterecek ve olumlu olarak da ev sahipleri tarafından tanımlanacaktır. Gerek ısı gerekse de ses iletimini engelleyecek şekilde var olan bu çalışmalar; evlerin dış kuvvetlerden minimum düzeyde etkilenmesi dahilinde de varlık göstererek; bu alanda gündeme gelmesi ve istenilenleri sağlama aşamasında da yeterli sonuçları sağlaması adına yaptırılarak; istenilen türde varlık göstermesi de memnuniyet duygusunu ortaya çıkarmaktadır.