Bodrum Katlarda En Çok Tercih Edilen Renkler

Anasayfa/Boya Badana, Dekorasyon/Bodrum Katlarda En Çok Tercih Edilen Renkler

Bodrum Katlarda En Çok Tercih Edilen Renkler

Bodrum katlarda boya rengi seçim konularında bir takım düşünme fırsatlarının ev sahiplerine verilmesi gerekmektedir. Çünkü bodrum katlarda yaşayan kişiler bilir ki, bu tür evler pek fazla güneş almamaktadır. Ya da diğer evler kadar yeterli düzeyde güneş almamaktadır. Haliyle bu da evin normalden daha karanlık bir durumda olmasını sağlayabilmektedir. Bunun için de mutlaka kişilerin renk konusuna önem vermeleri gerekmektedir. Seçilen renkler evleri olduğundan daha kapalı bir havaya sokabileceği gibi çok daha aydınlık bir havaya da sokabilmektedir. Bunun için mutlaka renk konusunda araştırma yapılmalı ve ona göre karar verilmesi gerekmektedir. Bodrum katlarda ve dairelerde hangi renklerin kullanılmasının gerektiğini bu içeriğimizde çok daha iyi anlayabileceksiniz. Bu konuda herhangi bir endişe ve paniğiniz olmasın.

Bodrum Katta Yer Alan Dairelerde Boya Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

  • Seçilecek olan boya renklerinin açık tonlarda olması ya da çok fazla kapalı olmaması,
  • Evdeki eşyalar ile uyum halinde olması ve evi olduğundan çok daha geniş göstermesi,
  • Koyu kırmızı ve koyu mavi renklerinden uzak olması

gibi maddeler boya seçim işleminin ilk basamağında dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Buna ek olarak boya seçimi sırasında bazı renklerin anlamlarını bilmekte de fayda bulunmaktadır. Bodrum katlarda yer alan dairelerde hangi renkleri tercih etmem gerekiyor? Derseniz cevabı hemen söylüyoruz.

Bodrum Katlarda Bulunan Dairelerde Tercih Edilmesi Gereken Boya Renkleri

Açık Tonlarda Sarı

Tüm açık renk tonlara sahip olan sarı renkler bodrum katlar için biçilmiş kaptan olmaktadır. İstediğiniz tonda kullanabileceğiniz sarı renk boya türleri, genel olarak açık tonlarda olmasıyla birlikte size oldukça büyük faydası da bulunacaktır. Sarı renk boyalar, kullanıldığı alanlara parlaklık ve sıcaklık gibi hisler vermekte ve insanlar bu tür odalarda pek ferah hissedebilmektedir. Sarı renginin güneş ışığı gibi olması, insanların kendini iyi hissedebilmesi için oldukça yeterlidir. Eğer evinizi sarı renklerde boyatmayı düşünüyorsanız mutlaka sarı renklerinin tonlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sarı renk için tonlar açık olursa daha mutlu ve huzurlu olabilirsiniz.

Yeşil

Kendinizi eşsiz doğada hissedebilmeniz için bu rengi de bodrum katlarda yer alan dairelerinizde tercih edebilirsiniz. Bu tür renk seçimleriniz için mutlaka açık tonları tercih etmeniz gerekiyor olsa da çok fazla kapalı olmayacak şekilde; koyu tonları da tercih edebilirsiniz. Yeşil renk ayrıca gençliği, yaşamı ve yenilenmeyi de çağrıştırmaktadır. Bu nedenle bu rengi evlerinizde kullandığınız zaman ruhunuzda bir dinlenme de hissetmeniz mümkün olabilecektir.

Beyaz

Evlerde pek fazla tercih edilmeyen ancak bodrum dairelerinde tercih edilmesi gereken ana renklerden birisi olan beyaz renk saflığı ve temizliği ifade etmektedir. Ayrıca ışığı yansıtma özeliği de olan beyaz renklerin bodrum katlarda kullanılması birincil hedeflerden birisi olması gerekmektedir. Ortamı serin tutan ve ışığı yansıtan beyaz renkler birçok meslek grubunda da tercih edilmektedir.

Pembe

Bodrum katlarda yer alan dairelerde kullanılması önerilen bir başka renk grubu ise pembe ve türevleri olmaktadır. Pembe renk boya türleri bünyesinde yüzlerce farklı rengi kapsamaktadır. Sizlerde kendi arzu ve isteklerinize göre renk tonlarını seçebilirsiniz.

By |Aralık 1st, 2017|Boya Badana, Dekorasyon|0 Yorum

Yorum yazmak ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Teklif için Hemen ARA!